تبلیغات
آنكه شد هم بی خبر هم بی اثر از میان جمله او دارد خبر.... - ش ج شهرام جزایری چقدر دارایی داشت؟ الان چقدر دارد و مشغول چه کاری است؟ شهرام جزایری صبح جمعه، 11 مهر 1394 پس از گذراندن 13 سال حبس در سن 43 سالگی از زندان آزاد شد.

 او نامی آشنا در بین بزرگترین پرونده های جنجالی فساد اقتصادی ایران است که سال ها زبان زد خاص و عام  بود.

او در مصاحبه ای جنجالی می گوید:

 از بچگی کار می کردم و زحمت میکشیدم. 7 سال بیشتر نداشتم که در مغازه ساندویچی درب نوشابه باز می‌کردم و به ازای آن کار 25 تومان دستمزد می‌گرفتم. بعد از آن بستنی فروشی می کردم و تا قبل از اینکه کارهای اقتصادیم را جدی شروع کنم کارهای خرد خیلی زیادی انجام دادم و هیچ وقت از انجام هیچ کدومشان شرمنده نیستم.
سال ششم دندان پزشکی بودم که درسم را رها کرده و به طور جد وارد عرصه اقتصاد شدم و تا کنون در ساختار اقتصادی بیش از 200 نوع کسب و کار را مدیریت کردم.
 روزی که دستگیر شدم صورت‌های مالی بیش از 50 شرکت را می‌نوشتم  و  160 میلیارد تومان سرمایه داشتم اما در ارزیابی‌ها 45 میلیارد تومان تقویم شد و همه اموال شرکت‌هایم را بابت تسویه بدهی‌هایشان، در قالب ردمال حکم کیفری دادم. 

 آیا حقیقت دارد که در مصاحبه ای گفتید میخواهید با بیل گیتس مناظره کنید؟ 
بله! من گفتم حاضرم با بیل گیتس مناظره کنم که خیلی هم سر و صدا کرد. حرف عجیبی نزدم! هنوز هم میگویم حاضرم با این استاد بزرگ مناظره کنم.

 آیا اکنون بعد از 13 سال زندان سوار بنز 500 میلیونی هستید؟ 
بله یک ماشین 500 میلیون تومانی چیزی نیست که برای شهرام جزایری خیلی بزرگ باشد.

 الان ساکن زعفرانیه تهران هستم. صبح‌ها بعد از پیاده‌روی به دفتر دوستانم می روم. چند ساعت با دوستانم هستم و اگر نیاز به کمک فکری اقتصادی داشته باشند ، به آنها مشورت می‌دهم.

 من هنوز چندین خانواده را مدیریت می‌کنم و هزینه‌های خانواده زندانیان هم‌بندی‌ام هم به آنها اضافه می‌شود و خلاصه خودم یتیمم و کلی هم یتیم دارم. به دلیل محدودیت کاری ودرآمدی ، مجبورم اوضاع را با هزار زحمت و دردسر کنترل کنم اما خداروشکر ازاین موضوع خیلی راضی‌ام که خداوند به من توفیق داده که همیشه نوکر باشم و همه تلاشم این است که شخصیت واقعی ام برای مردم روشن شود که فردی کاملا عوام و ساده هستم.تاریخ : شنبه بیست و چهارم بهمن 1394 | 03:47 بعد از ظهر | نویسنده : پویان | نظرات